Parafia św. Augustyna

Aktualności papieskie

ODWIEDZINY KOLĘDOWE
13/11

Wspólną decyzją Rady Parafialnej ustaliliśmy formę duszpasterskich odwiedzin kolędowych. Proponujemy dwie formy spotkań.

Pierwsza forma to tzw. „kolęda na zgłoszenie”

Odwiedzimy z wizytą duszpasterską tych parafian, którzy zaproszą kapłana do swego domu czy mieszkania. Można to uczynić wypełniając formularz zgłoszeniowy podając  nazwisko, telefon oraz dokładny adres i złożyć go do specjalnie przygotowanej skrzynki znajdującej się za ławkami z tyłu kościoła (tam też znajdują się formularze do wypełnienia).

Zgłoszenia przyjmujemy do dn. 13 grudnia br., a następnie zostaną ustalone trasy kolędowe.

Drugą formą spotkań będą dodatkowe niedzielne „msze kolędowe”,  sprawowane w  styczniu 2023 roku,  w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.

ZABAWA DLA DZIECI 'BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH'
22/10

W niedzielę 30 października zapraszamy wszystkie dzieci na zabawę „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w salkach parafialnych w godz. 15.00 - 17.30. W ramach zabawy m.in konkurs na najlepszy strój świętego, więc zachęcamy do przebrania. Dla rodziców czekających na dzieci przygotowana będzie kawiarenka.

KONCERT UWIELBIENIA zespołu HeavenLand
01/10

W sobotę 8 października o godz. 19.00 zapraszamy na koncert uwielbienia w wykonaniu zespołu HeavenLand, wpisujący się w obchody 150-lecia naszego kościoła.

PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ
09/09

PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ W LIPINACH – ks. abp Adrian Galbas

14 wrzesień – środa

8.00 – Powitanie w kościele i Msza św. w intencji seniorów i chorych.

8.45 – spotkanie z seniorami i grupą „Żywego Różańca” (salki parafialne)

10.00 – wizyta w domu osoby chorej i ubogiej

11.15 – spotkanie z uczniami i nauczycielami w SP nr 19

15 wrzesień  - czwartek

8.00 – Msza św. w intencji osób posługujących w Parafii

8.45 – spotkanie ze świeckimi współpracownikami Parafii

10.00 – wizyta w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

18 wrzesień  - niedziela

8.00  – Msza św. z kazaniem ks. Arcybiskupa

10.00 –  Msza św. z kazaniem ks. Arcybiskupa

11.00 – spotkanie w kościele ze wspólnotami i grupami: Rafael, Grupa Tradycji Śląskiej, Czciciele św. Anny i wszystkimi chętnymi parafianami

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa z błogosławieństwem rodzin i dzieci

13.00 – spotkanie w kościele z Dziećmi Maryi i ministrantami

15.00 – spotkanie z nową Radą Parafialną na probostwie

16.30 – Msza św. na zakończenie wizytacji z kazaniem ks. Arcybiskupa

JUBILEUSZ 150 LAT KOŚCIOŁA W LIPINACH
06/08

Obchody Jubileuszu 150 rocznicy poświęcenia naszego kościoła odbędą się w dzień odpustu parafialnego, czyli w niedzielę 28 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Abpa Wiktora Skworca. W sobotę 27 sierpnia o godz. 19.00 odbędzie się z tej okazji koncert Zespołu Pieśni i Tańca 'Śląsk'.

KONCERT ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA 'ŚLĄSK'
06/08

W ramach uroczystości Jubileuszu 150 lat naszego  kościoła serdecznie zapraszamy w sobotę 27 sierpnia o godz. 19.00 na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

PIELGRZYMKA NA GÓRĘ ŚW. ANNY
04/08

Zapraszamy na Pielgrzymkę na Górę św. Anny, na odpust Podwyższenia Krzyża Św., która odbędzie się w dniach 9 - 11 września. Koszt przejazdu autokarem w obie strony wraz z ubezpieczeniem wynosi 65 zł. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

PARAFIALNY RAJD RODZINNY
04/06

W sobotę 18 czerwca br. zapraszamy na Parafialny Rajd Rodzinny na Szyndzielnię. W planie: wejście lub wjazd kolejką na szczyt Szyndzielni, wspólna Msza św. w kaplicy pod Szyndzielnią oraz ognisko. Koszt wyjazdu 40 zł (dla dzieci 30 zł). Zapewniamy przejazd autokarem, ubezpieczenie oraz prowiant na ognisko. Wjazd kolejką we własnym zakresie. Zbiórka pod kościołem o godzinie 8.00. Zapisy oraz szczegóły w kancelarii parafialnej oraz zakrystii do niedzieli 12 czerwca.

Z MIŁOŚCI DO SŁOWA - NIEDZIELA 1 Maj 2022 R.
30/04

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
16/04

Trwając w radości Zmartwychwstania

Naszego Pana Jezusa Chrystusa życzymy,

aby wiara w MOC ZMARWYCHWSTAŁEGO CHRYSTUSA

wzbudzała w Was nieustanne pragnienie nowego życia

i napełniała Was obfitością Jego darów.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.