Drodzy Parafianie!

24 lipca 2012r. będziemy przeżywać 140 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Będziemy dziękować Bogu za naszą lipińską świątynię, za to, że jest ona miejscem przebywania Boga z ludźmi. 140  lat temu, gdy na tej ziemi budził się przemysł, zbudowano tę świątynię, aby człowiek mógł w niej odnajdywać swoja godność, swoją wielkość.
Dzisiaj także nasz kościół jest miejscem, gdzie przyjmujemy sakramenty święte, modlimy się i odnajdujemy nadzieję. Chcemy przede wszystkim duchowo przygotować się na ten Jubileusz.
W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, począwszy od  stycznia, po każdej Mszy św. będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem za nasza Parafię, za wszystkie Rodziny.
Na wiosnę odwiedzi nas ks. biskup w ramach wizytacji kanonicznej. Chcemy uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych, które odbędą się przed wizytacją z tej okazji.
Chcemy także zatroszczyć  się o piękno  naszego  kościoła.
Ołtarz, który obecnie jest w prezbiterium, pełni funkcję zastępczą. Choć ma swoją wartość, niestety   tabernakulum nie spełnia norm bezpieczeństwa. Zwrócono nam na to uwagę w czasie ostatniej wizytacji biskupiej. Podjęliśmy więc decyzję  o tym, aby powrócił na  swoje pierwotne miejsce - do kaplicy Miłosierdzia.
Powzięliśmy także decyzję o odbudowie - rekonstrukcji naszego dawnego ołtarza. Decyzja o rekonstrukcji nie była łatwa, głównie ze względów finansowych.
Zwracam się dzisiaj z prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie materialne tego dzieła.
Wiem, że każdy z Was ma inną sytuację materialną.
Są rodziny, którym  żyje się bardzo trudno, ale są i takie, które mają lepszą sytuację finansową.
Zwracam się  do wszystkich, aby każdy na swój sposób, na tyle na ile potrafi, wsparł to wielkie dzieło.
Wielu naszych parafian wyemigrowało. Wiem, że zależy im na dobru Lipin, interesują się życiem naszej Parafii, i chcieliby wspomóc to dzieło. Jeśli mamy okazję, rozmawiajmy z nimi o naszej inicjatywie. Liczę że znają  się tacy,  którym sprawa nie będzie obojętna.
Ofiary możemy składać na tacę w czasie kolekt specjalnych w czasie Mszy św. a także na konto parafialne nr 78 1050 1373 1000 0022 5013 5676. Ofiary złożone w czasie kolędy również będą przeznaczone na ten cel. Ponieważ koszty rekonstrukcji są bardzo wysokie,  dlatego prace zostały podzielone na trzy etapy.
Montaż części pierwszej ołtarza /mensa ołtarzowa z tabernakulum/ przewidziana jest na koniec  lipca przyszłego roku.
Mam nadzieję, że po pierwszym etapie będziemy  mogli przystąpić od razu do dalszych prac.
Wszystko  zależy jednak od kondycji finansowej  naszej Parafii – od Waszego zrozumienia i wsparcia.
Proszę Was o modlitwę w intencji naszego dzieła.
Prośmy o pomoc naszego patrona - św. Augustyna.

Z pozdrowieniami i życzeniami

Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok 2012