25 marca 2018

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii

1.O godz. 15.45 ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

2. W dzisiejszą Niedzielę Palmowa zapraszamy na niecodzienne wydarzenie – na koncert kwartetu skrzypcowego AUKSO. Kwartet wykona dzieło „Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu” Josepha Haydna.Koncert odbędzie się o godz. 17.30 po mszy wieczornej. Wstęp wolny.

3.W katedrze o godz. 14.00 odbywa się spotkanie młodzieży

4. Po mszy możemy nabyć świece Caritas, które towarzyszą nam na stole wielkanocnym.

5. Kończy się okres wielkopostnej pokuty. Przed nami najważniejsze dni całego roku liturgicznego. Chrześcijanin przeżywa je pojednany z Bogiem i ludźmi. Okazja do spowiedzi w naszym kościele:

w Wielki Poniedziałek, Wieki Wtorek, i Wielką Środę - rano i wieczorem przed mszami

w Wielki Czwartek - od godz. 8.00 - 9.00 i od 16.00 – 17.00

w Wielki Piątek od godz. 8.00 – 9.00 i od 15.00 – 17.00

po ceremoniach do godz. 20.00

w Wielką Sobotę - od godz. 7.00 – 11.00 i od godz. 15.00 – 19.00

Na godzinę przed rozpoczęciem ceremonii nie będzie okazji do spowiedzi celem przygotowania się do Liturgii.

6. Święte Triduum Paschalne jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Dla katolika to najważniejsze dni całego roku.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta msza św. Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po mszy nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00

Wielki Piątek jest dniem śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Rano o godz. 9.00 odprawimy ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy. Obrzędy liturgii Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz.18.00. Składają się na nie: Liturgia Słowa Bożego Modlitwa Powszechna, adoracja Krzyża, obrzędy Komunii św., adoracja Jezusa w Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę, aż do mszy Wigilii Paschalnej aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania Pańskiego. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00. O godz. 21.—zapraszamy do adoracji rodziny. Kolekta w Wielki Piątek przeznaczona będzie na Boży Grób w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w Bożym Grobie od godz. 7.00 – 19.30. Zapraszamy do odwiedzenia w tym dniu Bożego Grobu oraz do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Chcemy przypomnieć, że Wielka Sobota jest dniem wyciszenia i modlitwy. Czciciele św. Anny mają swoją adorację o godz.9.00

Święcenie potraw na stół wielkanocny w naszym kościele: 11.00 (zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną adorację), 12.00, 13.00, 14.00.

W Wielką Sobotę obrzędy liturgii paschalnej rozpoczną się o godz. 20.00. Na wieczorne obrzędy przynosimy świece i wodę do poświęcenia. Na obrzędy tego wieczoru składają się: Liturgia Światła, Liturgia Słowa Bożego, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, Liturgia Eucharystyczna. Uroczysta procesja rezurekcyjna tworzy całość z liturgią Wielkiej Soboty, dlatego nastąpi bezpośrednio po wieczornej mszy św. Kolekta Zmartwychwstania Pańskiego jako specjalna przeznaczona będzie na potrzeby Parafii - na malowanie kaplicy.

Na ceremonie Triduum Paschalnego przynosimy ze sobą skarbce.
Ofiary na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu możemy składać do skarbonki znajdującej pod chórem.

Zachęcamy wszystkich Parafian do licznego udziału w Triduum Paschalnym. Niech nasz udział będzie wyrazem naszej wiary.

W te dni chciejmy być blisko Pana Jezusa.

ARCHIWUM OGŁOSZEŃ