NIEDZIELA 2.02.2020 r.

• Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego upamiętniające ofiarowanie Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej. W polskiej tradycji nazywane także Świętem MB Gromnicznej, dlatego podczas Mszy św. poświęcimy gromnice, a o godz. 12.00 również świece, dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Komunii św.
  • Dzisiejsze Święto obchodzone jest w całym kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
  • Kolekta przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
  • O godz. 16.00 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe, podczas których ostatni raz w tym Roku Liturgicznym zaśpiewamy tradycyjne kolędy.

PONIEDZIAŁEK – 3.02.2020 r.

• Po Mszach św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa św. Błażeja z prośbą o zachowanie od chorób gardła.

ŚRODA – 5.02.2020 r.

• W liturgiczne wspomnienie św. Agaty podczas Mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy chleb i wodę.
  • O godz. 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 18.40 w ramach „Godziny modlitwy przed Najświętszym Sakramentem” odmówimy modlitwę różańcową oraz będzie czas na osobistą adorację.

CZWARTEK – 6.02.2020 r.

• I czwartek miesiąca
  • Na Mszę św. o godz. 17.00, a następnie spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

PIĄTEK – 7.02.2020 r.

• I piątek miesiąca
  • Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego.
  • O godz. 16.30 zapraszamy dzieci na pierwszopiątkową Mszę św. szkolną, a wcześniej przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

SOBOTA – 8.02.2020 r.

• Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji.

NIEDZIELA – 9.02.2020 r.

• 5 NIEDZIELA ZWYKŁA
  • Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, na utrzymanie i remonty domów rekolekcyjnych.

INNE:

• Przypominamy, że Msze święte w dni powszednie tygodnia sprawowane są w bocznej kaplicy kościoła.
  • Od przyszłej niedzieli do czasu rozpoczęcia Wielkiego Postu nie będzie Nieszporów Niedzielnych.
  • We wtorek 11 lutego, we wspomnienie MB z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Już teraz zapraszamy wszystkich chorych i osłabionych wiekiem Parafian na Mszę św. o godz. 10.00 w ich intencji z udzieleniem sakramentu chorych.