26 stycznia – 2 LUTEGO 2020 r

NIEDZIELA 26.01.2020 r.

• 3 Niedziela Zwykła
  • Witamy w naszej parafii Emanuela Pietrygę - proboszcza Parafii św. Jadwigi Śl. w Chorzowie, który wygłosi dziś Słowo Boże, a po Mszach św. będzie rozprowadzał swoją książkę: „Słowo, które pozwala się zobaczyć”. Książka kosztuje 20 zł. Dochód jest przeznaczony jest na nowe ogrzewanie tamtejszego kościoła.
  • Kolekta zebrana podczas Mszy św. przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.
  • O godz. 16.00 zapraszamy na Lipińskie Nieszpory Kolędowe.

ŚRODA – 29.01.2020 r.

• O godz. 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 18.40 w ramach „Godziny modlitwy przed Najświętszym Sakramentem” odmówimy modlitwę różańcową oraz będzie czas na osobistą adorację.

SOBOTA – 1.02.2020 r.

• Pierwsza sobota miesiąca
  • Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  • Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać do piątku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Zbiórka ministrantów o godz. 930
  • Dzieci Maryi zapraszamy na spotkanie o godz. 11.00 do salek parafialnych.
  • Od godz. 15.00 odbędzie się kolędowanie Małych Kolędników Misyjnych. Zachęcamy rodziny naszej parafii, aby zaprosić do swojego domu kolędników i w ten sposób wesprzeć Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, które w tym roku pragnie wspomóc dzieci w Amazonii. Chętne rodziny mogą zgłosić się po Mszach św. w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii.
  • Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji.

NIEDZIELA – 2.02.2020 r.

• Święto Ofiarowania Pańskiego
  • Święto to obchodzone jest w całym kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
  • Kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
  • Podczas wszystkich Mszy św. poświęcimy świece gromnicze, a podczas Mszy św. o godz. 12.00 również świece dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Komunii św.
  • O godz. 16.00 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe, podczas których ostatni raz w tym Roku Liturgicznym zaśpiewamy tradycyjne kolędy.

INNE:

• We wtorek 28 stycznia 2020 r. zapraszamy na przedstawienie świąteczno – kolędowe w wykonaniu uczniów klas pierwszych i drugich naszej szkoły (SP 19). Rozpocznie się ono o godz. 1700 w „Dworzec Biblioteka” na Chebziu.