UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
8 grudnia 2019 r.

Trwamy w okresie Adwentu, który ma pomóc nam dobrze przygotować się na przyjście Pana. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, z wyjątkiem czwartku, o godz. 17.00.

W soboty Msza św. roratnia dla dorosłych o godz. 8.00.

NIEDZIELA 8.12.2019 r.

• Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  • Kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, a po Mszach św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy medaliki Dzieciom Maryi oraz dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

Środa – 11.12.2019 r.

• Po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec w ramach „godziny modlitwy” przed Najświętszym Sakramentem.

Sobota – 14.12.2019 r.

• O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

NIEDZIELA – 15.12.2019 r.

• 3 Niedziela Adwentu – Niedziela Radości (Gaudete)
  • Kolekta będzie kolektą specjalną na zapłacenie raty na zamówiony stół ołtarzowy i ambonkę do bocznej kaplicy kościoła.

INNE:

• W porozumieniu z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję, o nowym porządku Mszy świętych niedzielnych i świątecznych. Od rozpoczęcia przyszłorocznych wakacji, od lipca 2020 roku Msze sprawowane będą w następującym porządku: 8.00, 10.00, 12.00 i 16.30. Msze św. Chrzcielne będą sprawowane w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 16.30.

Od poniedziałku w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na cały 2020 rok.

• Za dwa tygodnie, w niedzielę 22 grudnia o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert Preludium do Świąt Bożego Narodzenia w wykonaniu ELENI. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.
  • Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli, pedagogów i wychowawców odbędzie się w czwartek 12 grudnia o godz. 16.00 w kaplicy Salezjańskiego Zespołu Szkół „Don Bosko” w Świętochłowicach – Zgodzie.
  • W zakrystii lub kancelarii można nabyć bilety na kolejną edycję koncertu „Betlejem w Spodku”, który odbędzie się w sobotę 28 grudnia 2019 roku o godz. 18.00. Bilety w cenie 50 zł.
  • W przedsionku kościoła można nabyć Kalendarze Lipińskie na 2020 rok w cenie 5 zł (jest to „cegiełka” wsparcia dla Parafii), świece Caritas w cenie 5 zł i 12 zł oraz opłatki świąteczne.