22 kwietnia 2018

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza .Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

1. Kolekta niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii

2. O godz.16.00 nieszpory niedzielne W czwartek o godz. 17.00 msza św. szkolna. Przed mszą spowiedź dla klas V i VI

3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

4. W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha - głównego patrona Polski

5. W środę przypada święto św. Marka ewangelisty. W tym dniu modlimy się o urodzaje. Gromadzimy się przed mszą o godz. 17.45 przy krzyżu przy kościele.

6. W minionym tygodniu komisja odebrała pomalowaną kaplice Bożego Miłosierdzia. Prace były trudne z powodu niezachowanych malowideł i różnego rodzaju zniszczeń. Najtrudniejsze prace związane były z łukami żebrowymi. Do spłaty malowania kaplicy pozostało 27 tys Do pełnego ukończenia kaplicy pozostało położenie podłogi płytkami, założenie oświetlenia i wyposażenie w mały ołtarz do odprawiania mszy. Kaplicę możemy zobaczyć przez całą niedzielę przed i po mszach.

7. Przypominamy że parafia od października 2017 roku do marca tego roku złożyła 6 wniosków o dotacje. Dwa zostały odrzucone. W tej chwili czekamy na decyzję z Ministerstwa Kultury i z Funduszu Kościelnego.