16 czerwca 2019 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś obchodzimy uroczystość najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii .
  3. W związku ze zbliżającym się Bożym Ciałem informujemy że w poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością w godz. od 18.00 do 19.00 młodzież oazowa będzie zbierała osobiście. Każdy Może przynieść kwiaty w środę przed Bożym Ciałem na probostwo lub do kościoła.
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W naszym kościele msze św będą odprawiane o godz. 8.00 /po tej mszy wyruszy procesja/, recytowana po przyjściu procesji do kościoła, o godz.12.00 i 16.30. Zapraszamy do wyznania wiary, biorąc udział w procesji teoforycznej. Prosimy o przyozdobienie okien na trasie procesji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
  5. Procesje teoforyczne w oktawie Bożego Ciała po Mszy wieczornej.
  6. Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 21 czerwca 2019 r. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Metropolita Katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych. Jednocześnie przypominamy, że w piątek 28 czerwca 2019 r. wstrzemięźliwość od spożywania mięsa nie obowiązuje z racji przypadającej w tym dniu uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.